Kotly Vimar

V roku 1993 priviedla na trh prevrat v sfére kotlov firma Vimar. Prví na Slovensku začali výrobu splyňovacích kotlov. A preraziť na slovenský trh je naozaj ťažké. Aj napriek mnohým prekážkam sa však nevzdali. Na základe všetkých zozbieraných poznatkov, skúseností a nárokov užívateľov sa im podarilo priniesť na slovenský trh výrobok, ktorý prekvapil svojou jednoduchosťou. Veď v jednoduchosti je krása, tohto hesla sa vo firme držali od začiatku.

Písal sa rok 2008 keď predviedli novú radu splyňovacích kotlov, ktoré spĺňali najprísnejšie emisné limity. A prišla rada kotlov z označením VIGAS Lambda Control a nová regulácia s označením AK 3000.

Kotle VIGAS boli zaradené medzi najlepšie vo svojom obore.

V ich sortimente sa nachádzajú dva druhy splyňovacích kotlov.

...
  1. Teplovodné kotly spaľujú palivo systémom splyňovania dreva. Sľubuje efektívne vyhrievanie za podstatného zníženia množstva spaľovacej hmoty. V týchto kotloch sa ako palivová hmota môžu používať všetky druhy dreva od pilín cez polená.
  2. Ďalším druhom je teplovzdušný kotol. Aj ňom je možné spaľovať všetky druhy dreva. Tento výrobok sa však skôr používa na vykurovanie veľkých miestností, či hál. Vďaka veľkej prevádzkovej pohotovosti a možnosti kombinovať ho s vetraním sa využíva predovšetkým v priemyselných halách, či sušiarňach.

Vytknúť im môžeme akurát skutočnosť, že budeme potrebovať skladové priestory na palivo, čo v niektorých menších domácnostiach bude problém. Ale práve vďaka palivu sa nám podstatne znížia náklady na vykurovanie a investícia sa vráti už behom troch rokov.

Vďaka veľkému zásobníku sa nemusíme báť ani častého prikladania. Obvykle postačí tak 2-3 krát za deň. Automatická regulácia spolu s minimálnym odpadom zabezpečí pohodlie užívateľovi. Vysoká kvalita a efektívny systém splnia očakávania aj tým najnáročnejším.

Ich ceny sú rôzne. Na požiadanie vám poradia skúsený odborníci, ktorý spolu s vami vyberú výrobok presne do vašej domácnosti. Vďaka dlhým rokom , ktoré firma funguje a schopnosti počúvať zákazníkov sa dnes dostane každému záujemcovi o výrobok prvotriednej starostlivosti. Sú si vedomí toho, že len spokojný zákazník je dobrá reklama.

Leave a Reply