Kotly Atmos

V roku 1935 sa Jaroslav Cankař rozhodol založiť rodinnú firmu Atmos. A to že jeho rozhodnutie bolo správne svedčí aj fakt, že funguje doteraz. Na začiatku sa zamerali na splyňovacie pohonné jednotky pre autá a lode. Až v roku 1945 nastal zlom a do svojej výroby zahrnuli aj výrobu kompresorov.

V roku 1980 na výstave Pragotherm predstavili splyňovacie kotle na drevo. Od tej doby sa ich sortiment značne rozrástol a dnes ponúkajú až 90 druhov teplovodných kotlov. Najznámejší je kotol Ekonomik s ktorým prišli na trh v roku 1968. Vzhľadom na naozaj dlhoročné fungovanie spoločnosti je samozrejmé, že ich výrobky prešli značným vývojom. Dnes ponúkajú kvalitné a plnohodnotné produkty do celého sveta.

V ponuke nájdete predovšetkým splyňovacie kotle, rozlíšené podľa hmoty, ktorú spaľujú. Na výber máte splyňovacie kotle na drevo, uhlie a drevo súčasne, na pelety, či drevené brikety. Ďalším ponúkaným výrobkom sú kombinované kotlepredohrievacie kotle. Všetok tovar je v jedinečnej a prvotriednej kvalite, vyrobený na základe dlhoročnej praxe a nárokov užívateľov.

...

Firma Atmos prináša na trh moderné, pokrokové, úsporné a ekologické kotly na spaľovanie drevenej hmoty. Vďaka nim sa výrazne znížia náklady na vykurovanie. Výrobcovia mysleli aj pohodlie klienta.

Pohodlní ľudia práve prikladanie a vyberanie odpadu, či zháňanie vhodných rozmerov paliva označujú ako nevýhody splyňovacích kotlov na drevenú hmotu. Preto sa v Atmose snažili o zlepšenie týchto skutočností. Vďaka veľkým zásobníkom stačí prikladať 2 až tri krát denne kusy veľké aj 50cm.

Automatická regulácia a minimálny odpad, ktorý stačí vyberať 1 x za 3-5 dní zabezpečia užívateľovi maximálne pohodlie. Nevýhodou je asi len dostatok priestoru, ktorý musíte mať pri skladovaní drevenej hmoty.

Ponuka kotlov je naozaj široká. Ich ceny sa odlišujú záväzne od funkcií, ktoré ponúkajú. Najnižšie dostanete práve u zmluvných obchodných partnerov, ktorý kotle nielen predávajú, ale aj inštalujú a zabezpečujú ich servis. Výhodou je zaslanie cenníka bezplatne a určite aj vyrátanie celej cenovej ponuky od zakúpenia cez jeho montáž.

Leave a Reply